Ga direct naar


Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland


Investeren in talent loont altijd!

Ogenschijnlijk is de arbeidsmarkt sinds medio 2008 vanwege het economische klimaat een werkgeversmarkt. In de praktijk blijkt talent nog steeds schaars en is het een uitdaging om talent te bereiken en voor u te laten kiezen.

Om hier in te slagen is investeren in talent een must. Investeren betekent continue verdieping in de doelgroep die u als organisatie wilt aantrekken, met als doel uw recruitmentstrategie hierop af te stemmen.

Ebbinge Campus helpt uw organisatie bij het verkrijgen van inzicht in de studentendoelgroepen die voor uw organisatie belangrijk zijn. Dit kunnen we door middel van ons jaarlijkse onderzoek onder studenten: het Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland (ESON).

Wat is het Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland?

Onder de naam Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland brengt Ebbinge Campus de afgelopen jaren de studentenmarkt in kaart . Het onderzoek gaat in op de positie en het imago van bedrijven onder HBO- en WO-studenten. Het onderzoek geeft inzicht in de arbeidsmarktverwachtingen, loopbaanambities en wensen van studenten. De uitkomsten worden verwerkt in een maatwerkrapport, waarin u de mogelijkheid heeft uw positie te vergelijken met uw concurrenten.

In een adviesgesprek worden de resultaten uit het onderzoek met een ervaren consultant besproken. Hierdoor krijgt u een duidelijk beeld van de trends en uw positionering op de studentenarbeidsmarkt en bent u daarnaast in staat uw recruitmentstrategie aan te scherpen.

Ebbinge Campus werkt sinds 1988 met de top van de studentenmarkt. Wij staan continu in nauw contact met studenten en hebben daardoor veel kennis uit eerste hand over de startersarbeidsmarkt. Daarnaast vinden wij het belangrijk om jaarlijks kwantitatief onderzoek te doen onder studenten in de laatste fase van hun studie.

Persbericht: “Financiële sector niet in trek bij studenten.”

dinsdag 10 mei 2011 10:53

  • Financiële branche niet populair
  • Student dupe van bezuinigingsplannen overheid
  • Google favoriete werkgever 2011
  • Banken niet populair

Uit het jaarlijkse Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland (ESON) blijkt dat banen in de financiële sector niet populair zijn bij WO- en HBO-studenten. Zowel ING als ABN AMRO zijn verdwenen uit de top 10 van de meest favoriete werkgevers. Rabobank staat wel in de top-10, maar is een van de hekkensluiters. Opvallend is dat WO-deelnemers met een voorkeur voor de financiële dienstverlening ING als favoriete werkgever zien, Rabobank neemt de tweede positie in.

Student dupe van bezuinigingsplannen

Uit het ESON is tevens naar voren gekomen dat de student zich beperkt voelt door de voorgenomen bezuinigingsplannen van de regering. Uit het onderzoek blijkt dat 86% van de deelnemers verwacht minder nevenactiviteiten, zoals een bestuursfunctie bij een studievereniging of parttime werk gerelateerd aan studie, te ontplooien. Daarnaast verwacht 67% van de deelnemers niet langer voor een tweede master te zullen kiezen. “De bezuinigingsplannen hebben als resultaat dat in de toekomst studenten jonger en minder ervaren zullen afstuderen. Bedrijven zullen moeten inspelen op deze ontwikkeling”, aldus Arnout Asjes, Manager Ebbinge Campus.

Google favoriete werkgever 2011

Google is dit jaar verkozen tot favoriete werkgever. Shell, de jarenlange nummer 1, wordt hiermee van zijn plek gestoten en zakt naar de 5de positie. De top-3 bestaat verder uit respectievelijk Philips en Unilever. Onder high potentials blijft, net als voorgaande jaren, de consultancybranche het meest populair. Daarnaast wint de energiebranche sterk aan populariteit. Aan dit onderzoek hebben 2353 WO- en HBO-studenten meegedaan die zich in de laatste fase van hun studie bevinden.

Top 10 favoriete werkgevers

  1. Google
  2. Philips
  3. Unilever
  4. Heineken
  5. Shell
  6. KLM
  7. Coca Cola
  8. Rijksoverheid
  9. Rabobank
  10. The Boston Consulting Group

Interview bij BNR On the Move

Vrijdag 13 mei 2011

Humberto Tan (BNR On the Move) in gesprek met Arnout Asjes, Manager Campus over het Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland.
Naar het geluidsfragment » 

Aanvragen algemene resultaten ESON 2011

Na het invullen van onderstaande velden kunt u de algemene resultaten van het Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland 2011 onder WO-studenten downloaden. 

Persoonlijke gegevens

 Op dit moment loopt het Ebbinge Studenten Onderzoek Nederland 2012. De algemene resultaten worden eind april verwacht. Wilt u meer informatie over het onderzoek en de diverse maatwerkrapportages, dan kunt u contact opnemen met één van onze consultants.


Is uw interesse gewekt?

Voor meer informatie over dit onderzoek of een maatwerkrapportage voor uw organisatie neem gerust contact met ons op via:

T. +31(0)20 5 747 577
E.
eson@ebbinge.nl

Frederike Karthaus

Bart Jan van 't Hoff

Femke Storm




Snelkoppelingen